Marek Blahuš

Fotografie

Můj zájem o počítače ve skutečnosti začal už v útlém dětském věku :-)
Kroužek, který držím, se používal k umožnění zápisu na magnetické pásky používané v sálovém počítači TESLA 300, který má matka obsluhovala v zaměstnání v 80. letech.

 

Fotografie zobrazující mne při přebírání notebooku Toshiba, který jsem vyhrál jako první cenu v programátorské soutěži Present Baltazar 97.
Fotografie pochází z novinového článku s nadpisem "Vítěz soutěže si odnesl Libretto (značka notebooku) publikovaného v týdeníku Computerworld.

 

Zde prezentuji svůj program The Tea HTML Editor během finále soutěže Present Baltazar 99, které se poprvé konalo v Brně na veletrhu Invex.

 

Finále soutěže Baltík + Baltazar 2000. Prezentuji svůj program FEEL32GO (virtuální procházka městem, ve kterém bydlím).

 

Společná fotografie všech organizátorů a účastníků finále soutěže z roku 2000. Jsem ten poslední vpravo ze stojících dětí.

 

Prezentuji svůj wapový vyhledávač Český WAP na dětské konferenci o internetu Junior Internet 2001 v Praze.

 

Sedím v sále během konference Junior Internet 2002 v Praze a pomáhám svému kamarádovi prezentovat jeho projekt prostřednictvím promítání dataprojektorem.

 

Zahajovací ceremoniál třídenní celostátní přehlídky Středoškolské odborné činnosti (SOČ).
Já jsem prostřední z tří kluků, kteří sedí vedle blondýny v řadě úplně u dolního okraje fotografie.

 

Ve VIP řadě publika na zahajovacím ceremoniálu seděl ředitel pořádající školy (Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Holešově), zástupci ministerstva školství, hejtman Zlínského kraje a další.

 

Delegace zastupující Gymnázium Uherské Hradiště na 5. Národní výběrové konferenci Evropského parlamentu mládeže v Táboře 29.11.-1.12.2002 spolu se svými chairy. Já stojím druhý zleva.

 

Během valného shromáždění Evropského parlamentu mládeže se zapojuji do obhajoby relozuce na téma Economic Immigration, kterou naše delegace zpracovala společně s delegací z Hradce Králové.

 

Polonéza závěrečné lekce kurzů taneční a společenské výchovy v Klubu kultury v Uherském Hradišti 3.1.2003.

 

Byl jsem také členem delegace zastupující gymnázium Uherské Hradiště na ustavovacím zasedání Youth Parliament of the Twinned Towns (Mládežnický parlament spřátelených měst) 17.-25.10.2003 v bulharském Slivenu. Akce se účastnili mladí lidé ze sedmi evropských zemí a na této fotografii s jednou z organizátorek v předsálí slivenské radnice stojím úplně vlevo.

 

Pohled do místnosti ve Slivenu v době konání první schůze parlamentu. Českou delegaci lze v pravé části fotografie identifikovat podle vlaječky.

 

Se spolužákem a dvěma bulharskými kamarádkami ve foyer divadla ve Slivenu.

 

Mé domácí pracoviště, odkud vzešla veškerá má díla.

 

Setkání s bratrancem z pátého kolena Charlesem Paulem Blahousem III v jeho kanceláři v Bílém domě ve Washingtonu během dvoutýdenní návštěvy USA v srpnu 2004.

 

Přijetí učitelů a hostů Gymnázia v Uherském Hradišti na městské radnici při příležitosti jeho 120. výročí založení 17.9.2004, na které jsem byl pozván jako jeden ze šesti zástupců studentů školy.
Na fotografii sedím v druhé řadě za prázdnou židlí pana ředitele, nedaleko jeho bílé tašky s dárky pro starostu, kterou si vedle ní odložil.

 

V Buchlovicích na zámku během návštěvy Kanaďana českého původu Františka Bahuly a jeho ženy Laury u jejich českých příbuzných v nedaleké vesnici Slavkov v říjnu 2004.
Strávil jsem s nimi jeden den v Brně, kde jsem jim pomáhal s vyhledáváním jejich předků ve starých matrikách uložených v oblastním archivu.

 

Já v modré bundě jako člen vítězného týmu hry Karavany, jednoho z bodů doprovodného programu týdenního soustředění nejúspěšnějších řešitelů Korespondenčního semináře z programování organizovaného matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy, které se konalo ve dnech 10. až 16. října 2004 poblíž vesničky Záseka na Vysočině.

 

Oficiální rodinná fotografie u vánočního stromečku ze Štědrého dne roku 2004.

 

Během cesty na i z 48. ročníku novoročního setkání mladých esperantistů Internacia Seminario (27.12.2004-3.1.2005) v německém Wetzlaru jsem strávil několik hodin ve Frankfurtu nad Mohanem.
Na fotografii jsem mrňavý človíček úplně dole pod obřím symbolem Eura před budovou hlavního sídla Evropské centrální banky, která v tomto městě sídlí.

Zpět...